Bruksela: Instytut im. Romana Rybarskiego przedstawił raport o wolności słowa w Parlamencie Europejskim

Na zaproszenie europosła Dobromira Sośnierza delegacja Instytutu im. Romana Rybarskiego wzięła udział w konferencji zorganizowanej w Brukseli a poświęconej wolności słowa w Parlamencie Europejskim.

Udział w tym wydarzeniu wzięło kilkadziesiąt osób, głównie reprezentantów mediów (w tym profilów mediów społecznościowych).

Specjalnie przygotowana na tę okazję ekspertyza zatytułowana “Wolność słowa w Parlamencie Europejskim” jest dziełem ekspertów Instytutu im. Romana Rybarskiego: dr Marcina Chmielowskiego oraz mec. Jacka Janasa.

Raport przedstawił zgromadzonym politolog dr Marcin Chmielowski – doktor filozofii (UP im. KEN w Krakowie), absolwent podyplomowych studiów z bankowości centralnej i polityki pieniężnej (INE PAN), wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, ekspert Instytutu im. Romana Rybarskiego. Dr Marcin Chmielowski jest również scenarzystą i reżyserem filmu dokumentalnego „Zapomniani. Historia krakowskiej szkoły ekonomicznej”, którego jednym z bohaterów jest Adam Heydel – przedwojenny ekonomista związany z Narodową Demokracją.

Nieobecny na konferencji współautor ekspertyzy – mec. Jacek Janas jest magistrem prawa i magistrem sztuki. Pracuje jako adwokat, członek Izby Adwokackiej w Rzeszowie. Prowadzi praktykę jako partner w firmie Kasza&Janas Kancelaria Prawna. Jest jednym z założycieli Instytutu im. Romana Rybarskiego oraz skarbnikiem Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Rolników Swojak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *